Oyun muhtemelen gerçek olsa bile, en son Fable 4 söylentisi beklemiyor 29.05.2019

Gecikmeli dördüncü taksit gelecek ay Microsoft’un E3 basın toplantısında görülebilir.
Fable 4 duyurusu (veya Fable IV, sanırım) yolda olabilir, ancak oyunun Microsoft'un Mixer akış web sitesindeki görünümü onay olarak alınmamalıdır. Oyun için bir Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan Mixer'da yapılan bir listenin keşfedilmesinin ardından , birçok kişi Microsoft'un veritabanına çok erken ekleyerek kaydığını belirledi . Gamer Oyuncu Koltukları
 
Ancak, Mixer veritabanı aslında , büyük ölçüde kitle kaynaklı bir veritabanına sahip flamalar için kullanılan çevrimiçi bir araç olan player.me'den alınmıştır . Yazım sırasında, Fable IV player.me dört 'oyuncuları' vardır ve listeleme de görünür Twitch'ten . 
Player.me girişi, Lionhead Studios Ltd.'i geliştiricisi olarak listeler: Microsoft, 2016'da stüdyoyu kapattığı için Microsoft'un yapacağı bir hata değil.
Bu söylenti büyük olasılıkla pek bir şey ifade etmese de, E3'te Fable 4'ün duyurulması büyük bir sürpriz olmaz: serinin canlanmasına çalışan Forza stüdyo Oyun Alanı Oyunlarına işaret eden güçlü söylentiler var . Stüdyonun kesinlikle Proje 2 başlıklı yarışsız, açık bir dünya oyunu üzerinde çalıştığını biliyoruz .
 
Fable 3'ten bu yana neredeyse on yıl geçti ve o zamandan beri çok şey değişti: orijinal yaratıcısı Lionhead Studios, gelişmekte olan MOBA Fable Legends ile birlikte kapandı. Bu, dizinin ölümü değildi, çünkü Fable Fortune adlı ücretsiz oynanabilen bir kart oyunu, 2018'de piyasaya sürülmese de, tam olarak dünyayı alevlendirmedi. Yeni bir Masal oyununun 2019'da bir sıçrama yapmak için fazla mesai yapması gerekebilir.
 
Her durumda, bir Fable 4 duyurusu yaklaşırsa, büyük olasılıkla Microsoft'un E3 2019 basın toplantısı sırasında gerçekleşecek. İşte tam E3 2019 programı.